VECKANS SPORT!

JANUARI

5/1
12:00 Ishockey: MODO – SDE (SDHL)
16:00 Ishockey: Väsby – Vännäs (Herr-allettan)

6/1

13:30 Innebandy: Täby FC – Pixbo Wallenstam (SSL-dam)

14:00 Handboll: Tyresö –Skånela (All-dam)

16:00 Ishockey: Hammarby – Vallentuna (Herr-div1vår)

16:00 Ishockey: Sollentuna – Hanviken (Herr-div1vår)

16:15 Handboll: Amo – Skånela (All-herr)

16:45 Innebandy: Täby FC – Alunda (Herr-div1)

17:00 Ishockey: Väsby – Piteå (Herr-allettan)

7/1

19:30 Handboll: HF SIF – Täby HBK (Div1-herr)

8/1

19:30 Ishockey: Viggan – Värmdö (Herr-div2)

9/1

19:00 Ishockey: Trångsunds – Sollentuna (Herr-div1vår)

19:30 Innebandy: Rotebro – Järfälla (Herr-div1)

19:00 Ishockey: Borlänge – Väsby (Herr-allettan)

11/1

19:00 Ishockey: Vallentuna – Hanvikens SK (Herr-div1vår)

19:30 Ishockey: Viggan – Nacka (Herr-div2)

19:30 Ishockey: SDE – Luleå HF (SDHL)

20:00 Innebandy: Alunda – Rotebro (Herr-div1)

12/1

16:00 Innebandy: Nacka Wallenstam – Åkersberga (All-dam)

16:00 Ishockey: Boden – Väsby (Herr-allettan)

16:15 Handboll: Täby HBK – Kungsängens (Div1-herr)

13/1

14:00 Volleyboll: Örebro – Sollentuna (Elit-dam)

16:00 Handboll: Skånela – Anderstorp (All-herr)

16:00 Volleyboll: Södertelge – Sollentuna (Elit-herr)

16:00 Ishockey: Segeltorps – Sollentuna (Herr-div1vår)

16:00 Ishockey: Trångsund – Vallentuna (Herr-div1vår)

16:00 Innebandy: IBK Dalen – Täby FC (SSL-dam)

16:00 Ishockey: Kalix – Väsby (Herr-allettan)

16:40 Ishockey: SDE – Luleå HF (SDHL)

14/1

19:30 Handboll: Skånela – GT Söder (All-dam)

15/1

19:00 Ishockey: Linden – Viggan (Herr-div2)

16/1

19:00 Ishockey: Vallentuna – Nyköpings HF (Herr-div1vår)

19:00 Ishockey: Hudiksvall – Väsby (Herr-allettan)

19:30 Ishockey: SDE – AIK (SDHL)

18/1

19:30 Ishockey: Viggan – Wings (Herr-div2)

19/1

13:00 Fotboll: IK Frej – Hammarby (träningsmatch)

13:00 Innebandy: Rotebro – Hässelby (Herr-div1)

16:00 Handboll: HK Eskils – Täby HBK (Div1-herr)

16:15 Handboll: Tyresö – Skånela (All-herr)

17:00 Innebandy: Åkersberga – Team Kalix (All-dam)

20/1

13:00 Innebandy: Åkersberga – Notvikens IK (All-dam)

13:30 Innebandy: Täby FC – Warberg IC (SSL-dam)

16:00 Handboll: Tumba – Skånela (All-dam)

16:00 Ishockey: Vallentuna – Segeltorp (Herr-div1vår)

16:40 Ishockey: SDE– MODO (SDHL)

16:45 Innebandy: Täby FC – Bele Barkarby (herr-div1)

20:00 Ishockey: Sollentuna – Hammarby (Herr-div1vår)

22/1

19:00 Ishockey: Åker/Strängnäs – Viggan (Herr-div2)

23/1

19:00 Ishockey: Sollentuna – Vallentuna (Herr-div1vår)

19:00 Ishockey: Köping HC – Väsby (Herr-allettan)

25/1

19:00 Ishockey: Sollentuna – Nyköpings HF (Herr-div1vår)

19:00 Ishockey: Väsby – Östersund (Herr-allettan)

19:30 Ishockey: Viggan–Haninge (Herr-div2)

26/1

13:00 Innebandy: IK Sirius – Täby FC (SSL-dam)

13:00 Innebandy: Ersboda SK – Åkersberga (All-dam)

13:00 Innebandy: Järfälla – Täby FC (Herr-div1)

14:30 Volleyboll: Sollentuna – Lindesberg (Elit-dam)

15:00 Handboll: Skånela – HK Aranäs (All-dam)

15:30 Ishockey: Linköping – SDE (SDHL)

17:00 Handboll: Skånela – HK Varberg (All-herr)

17:00 Volleyboll: Sollentuna – Vingåker (Elit-herr)

27/1

13:00 Fotboll: Täby FK – Täby FK U19 (Träningsmatch)

15:00 Innebandy: Sandvikens AIK – Rotebro (Herr-div1)

15:30 Handboll: Mantorps – Täby HBK (Div1-herr)

15:45 Innebandy: IKSU(ungdom) – Åkersberga (All-dam)

16:00 Ishockey: Vallentuna – Hammarby (Herr-div1vår)

16:00 Ishockey: Östersund – Väsby (Herr-allettan)

16:00 Ishockey: Hanviken – Sollentuna (Herr-div1vår)

29/1

19:40 Ishockey: Göta/Trneberg – Viggan (Herr-div2)

30/1

19:00 Ishockey: Sollentuna – Trångsund (Herr-div1vår)

20:30 Handboll: Täby HBK – Skuru IK (Div1-herr)

FEBRUARI

1/2

19:00 Ishockey: Hanvikens – Vallentuna (Herr-div1vår)

19:00 Handboll: Rimbo – Skånela (All-herr)

19:30 Ishockey: SDE – Göteborg (SDHL)

2/2

00:00 Fotboll: IFK Haninge – Täby FK (Träningsmatch)

14:00 Ishockey: SDE – Brynäs (SDHL)

14:00 Volleyboll: Gislaved – Sollentuna (Elit-dam)

16:00 Volleyboll: Habo – Sollentuna (Elit-herr)

16:00 Handboll: IG Hellton – Skånela (All-dam)

16:00 Ishockey: Väsby – Boden (Herr-allettan)

16:00 Ishockey: Nyköpings HF – Sollentuna (Herr-div1vår)

3/2

13:30 Volleyboll: RIG Falköping – Sollentuna (Elit-herr)

15:00 Innebandy: Sandvikens AIK – Täby FC (Herr-div1)

15:30 Volleyboll: RIG Falköping – Sollentuna (Elit-dam)

16:00 Ishockey: Väsby – Kalix (Herr-allettan)

16:00 Ishockey: Vallentuna – Trångsunds (Herr-div1vår)

16:00 Ishockey: Sollentuna – Segeltorps (Herr-div1vår)

5/2

19:30 Ishockey: Viggan – Värmdö (Herr-div2)

6/2

19:00 Ishockey: Vallentuna – Nyköpings HF (Herr-div1vår)

7/2

19:30 Handboll: Spårvägen – Skånela (All-dam)

8/2

16:00 Ishockey: Hammarby – Sollentuna (Herr-div1vår)

19:00 Ishockey: Segeltorps – Vallentuna (Herr-div1vår)

19:30 Ishockey: Viggan – Nacka (Herr-div2)

20:00 Innebandy: Åkersberga – Älvsjö AIK IBF (All-dam)

9/2

00:00 Fotboll: Assyriska – Täby FK (Träningsmatch)

13:00 Innebandy: Rotebro – IK Sätra (Herr-div1)

13:30 Innebandy: Täby FC – Örnsköldsvik IBK (SSL-dam)

16:00 Handboll: Skånela – IF Hallby (All-herr)

16:00 Ishockey: Vännäs – Väsby (Herr-allettan)

16:45 Innebandy: Täby FC – Jakobsbergs IBF (Herr-div1)

10/2

15:00 Handboll: Täby HBK – Boden (Div1-herr)

16:00 Ishockey: Piteå – Väsby (Herr-allettan)

16:00 Ishockey: Vallentuna – Sollentuna (Herr-div1vår)

12/2

19:00 Ishockey: Linden – Viggan (Herr-div2)

13/2

19:00 Ishockey: Väsby – Borlänge (Herr-allettan)

19:00 Ishockey: Hammarby – Vallentuna (Herr-div1vår)

19:00 Ishockey: Sollentuna – Hanviken (Herr-div1vår)

15/2

19:00 Innebandy: Jönköpings IK – Täby FC (SSL-dam)

19:30 Ishockey: Viggan – Wings (Herr-div2)

19:00 Ishockey: Trångsund – Sollentuna (Herr-div1vår)

16/2

13:00 Fotboll: Täby FK – Enskede IK (Träningsmatch)
14:00 Innebandy: Åkersberga – Hammarby (All-dam)

16:00 Innebandy: Hässelby – Täby FC (Herr-div1)

16:00 Handboll: Täby HBK – IFK Tumba (Div1-herr)

17/2

13:30 Innebandy: Täby FC – KAIS Mora (SSL-dam)

16:00 Handboll: Skånela – Bjurslätt (All-dam)

16:00 Handboll: IF Linköping – Skånela (All-herr)

16:00 Innebandy: Jakobsbergs – Rotebro (Herr-div1)

16:00 Ishockey: Vallentuna – Hanvikens (Herr-div1vår)

16:00 Ishockey: Sollentuna – Nyköpings HF (Herr-div1vår)

19/2

19:00 Ishockey: Åker/Strängnäs – Viggan (Herr-div2)

20/2

19:00 Ishockey: Trångsunds – Vallentuna (Herr-div1vår)

19:00 Ishockey: Väsby – Köping (Herr-allettan)

19:00 Ishockey: Segeltorps – Sollentuna (Herr-div1vår)

19:30 Innebandy: Täby FC – Rotebro (Herr-div1)

22/2

19:30 Ishockey: Viggan – Haninge (Herr-div2)

23/2

14:00 Fotboll: BKV Norrtälje – Täby FK (Träningsmatch)

14:00 Innebandy: FBI Tullinge – Åkersberga (All-dam)

15:00 Handboll: HK Drott – Skånela (All-dam)

16:00 Innebandy: Rasbo – Täby FC (Herr-div1)

24/2

15:00 Innebandy: Malmö FBC – Täby FC (SSL-dam)

15:00 Handboll: HK Silwing/Troja – Täby HBK (Div1-herr)

16:00 Handboll: Skånela – Torslanda (All-herr)

19:00 Innebandy: Rotebro – Bele Barkarby (Herr-div1)

26/2

19:30 Ishockey: Göta/Traneberg – Viggan (Herr-div2)

MARS

2/3

14:00 Handboll: Eskilstuna/GUIF – Skånela (All-dam)

16:00 Innebandy: Åkersberga – IBF Falun (All-dam)

16:15 Handboll: Täby HBK – IFK Nyköping (Div1-herr)

3/3

11:00 Innebandy: IBK Uppsala – Rotebro (Herr-div1)

13:30 Innebandy: Täby FC – IKSU (SSL-dam)

16:00 Handboll: OV Helsingborg – Skånela (All-herr)

16:45 Innebandy: Täby FC – IK Sätra (Herr-div1)

17:15 Fotboll: Täby FK – Gamla Upsala SK (Träningsmatch)

9/3

00:00 Fotboll: FC Stockholm – Täby FK (Träningsmatch)

13:00 Innebandy: Rotebro – Rasbo (Herr-div1)

14:00 Innebandy: Åkersberga – Strömsbro (All-dam)

15:00 Handboll: Eslövs – Skånela (All-dam)

18:15 Handboll: HK Tyrold – Täby HBK (Div1-herr)

10/3

13:30 Innebandy: Täby FC – IBK Göteborg (SSL-dam)

16:00 Handboll: Skånela – Kungälv (All-herr)

16:45 Innebandy: Täby FC – Rosersberg (Herr-div1)

13/3

19:30 Handboll: Skånela – Lindesberg (All-herr)

15/3
19:00 Innebandy: Endre IF – Täby FC (SSL-dam)

16/3

14:00 Handboll: Skånela – OV Helsingborg (All-dam)

17:00 Innebandy: IBK Uppsala – Täby FC (Herr-div1)

17:00 Innebandy: Rosersberg – Rotebro (Herr-div1)

17/3

13:00 Innebandy: Täby FC – Karlstad IBF (SSL-dam)

14:00 Handboll: Västerås/Irsta – Skånela (All-herr)

16:00 Innebandy: Bele Barkarby – Åkersberga (All-dam)

16:00 Handboll: Täby HBK – HK Cliff (Div1-herr)

23/3

15:00 Innebandy: Rönnby – Täby FC (SSL-dam)

30/3

19:00 Fotboll: IK Brage – IK Frej Täby (Superettan)

31/3

14:00 Fotboll: Akropolis – Täby FK (Träningsmatch)